Gerekli Linkler

Barınma İmkanları

Kredi ve Yurtlar Kurumu

Üniversitemiz Yerleşkesinde; Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'nce işletilmekte olan iki yurt bulunmaktadır. Bu yurtlardan Milli Piyango Kız Öğrenci Yurdu 1500; Prof.Dr.Ethem Ruhi Fığlalı Erkek Öğrenci Yurdu 1800 yatak kapasitesine sahiptir.

Milli Piyango Kız Öğrenci Yurdu ile Prof.Dr.Ethem Ruhi Fığlalı Erkek Öğrenci Yurdu'na öğrenci kabulleri Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından merkezi sistemle yapılmaktadır.

Üniversitemiz öğrencilerinin barınma sorunlarını çözümlemelerine yardımcı olabilmek amacıyla öğrenci kayıt merkezlerinde oluşturduğumuz Barınma Danışma Masası'nda görevli personelimiz aracılığıyla ilimizdeki mevcut yurt, pansiyon, apart, öğrenci evi vb. barınma tesisleri hakkında bilgi verilmektedir.

Özel Yurtlar

1-Residorm Öğrenci Yurdu

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne bağlı olarak hizmet veren Residorm Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi "Kötekli" kampüsü içerisinde, üniversitenin denetimi altında kurumsal anlayışıyla zincir bir yurt olarak hizmet veriyor ve "kampüsün içinde - fakültelerin yanı başında" sloganı ile öğrencilere büyük kolaylıklar sunuyor.

Kampüste yaşamanın getirdiği avantajla yol parası masrafı ve derse geç kalma stresinden kurtulan öğrenciler, Residorm'da elektrik, su, ısınma, internet ve oda temizliği için ayrıca bir ücret ödemeden konaklama imkânına sahip oluyorlar.

Önceliğini öğrencilerin güvenliği ve sağlığı olarak prensip edinmiş olan Residorm, binalarını öğrencilerin temel ihtiyaçları ile deprem ve yangın standartlarını esas alarak tasarlamış, yeni teknoloji ve ergonomik mobilyalarla donatıp en uygun fiyat politikası ile kız ve erkek öğrencilerin kullanımına sunmuş durumda. Kız yurdu ve erkek yurdunda kalan öğrenciler parmak iziyle çalışan turnikelerden geçtikten sonra giriş yapabiliyorlar. Resepsiyonda 24 saat görev yapan çalışanlar, her daim öğrencilerin ihtiyaç ve sorunlarına çözüm bulma yönünde uğraş veriyorlar. Residorm'larda bulunan çamaşırhane, kendin pişir kendin ye mutfağı, sinema, TV, müzik, oyun ve etüt salonları, kantin, vs. hepsi öğrencilerin evinden uzak oldukları yılları daha rahat geçirmeleri için.

Residorm binalarına bitişik olan çarşılarda yer alan Şok market, kafe-restoran, spor salonu gibi mağazalar ile öğrenciler, kampüsten ayrılmaya gerek kalmadan temel ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Kayıt esnasında isteyen öğrenciye oda arkadaşı ile birlikte kayıt olma hakkı verilip 1. öğretim – 2. öğretim durumlarına göre odalarına yerleşiyor, bu şekilde üniversite yaşamlarının daha başarılı geçmesi hedefleniyor.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için :

Web sitesi : www.residorm.com
E-posta : info@residorm.com
Çağrı Merkezi : 0252 999 1 666 

2-Türkiye Diyanet Vakfı

Türkiye Diyanet Vakfı

Muğla Kampüs Kız Öğrenci Yurdu

Yeniköy Mahallesi. 404 sok. Sosyal Tesis No:24/9. Menteşe / MUĞLA

Tel: 0.252 223 96 00

Fax: 0.252 223 96 03

Web:http://www.diyanetvakfiyurt.com.tr/